cover

24. ročník festivalu OST-RA-VAR

Vážení přátelé OST-RA-VARu,
s ohledem na současnou závažnou epidemiologickou situaci jsme bohužel nuceni zrušit letošní, dvacátý čtvrtý, ročník festivalu OST-RA-VAR.

Festival OST-RA-VAR je z velké části o setkávání a tato možnost by byla letošnímu ročníku ze značné části odepřena. Možná, a přeji si to, bude na konci listopadu všechno jinak, ale festival musíme zodpovědně a závazně připravovat již nyní, což v daných podmínkách nelze.

Ze strany vládních činitelů a Ministerstva zdravotnictví ČR stále nemáme informace o tom, zda v zamýšleném období konání festivalu budou divadla zavřená či nikoliv. Ale vzhledem ke zkušenostem z jara lze usoudit, že divadla hrát nebudou a že rozborové semináře, na kterých se setkávají desítky osob, nebudou povoleny.

Jde především o bezpečí všech. Nemoc se nevyhnula ani souborům ostravských divadel. Nejsme tudíž schopni garantovat kompletní program festivalu a zároveň nechceme hazardovat se zdravím účastníků festivalu.

Děkuji za pochopení, přeji zdraví a sílu v těžkých časech a na shledanou v časech lepších.

Vojtěch Štěpánek
šéf činohry NDM

Národní divadlo moravskoslezskéKomorní scéna ArénaDivadlo Petra BezručeDivadlo MírStudio GMoravskoslezský krajStatutární město Ostrava