cover

Mechanický pomeranč

zpověď jednoho grázla / bitky, čórky a nějaký to přepadení / kluci jsou kluci, ne? / náprava a světovej mír? / ále hovno! / nová adaptace kultovního románu / s láskou váš alex / co teda jako bude, he?
Divadlo Petra Bezruče
 

Pátek 26. listopadu v 18.30 

Mechanický pomeranč
AUTOR Anthony BURGESS
PŘEKLAD Ladislav ŠENKYŘÍK
DRAMATIZACE Lenka HAVLÍKOVÁ
REŽIE Tereza ŘÍHOVÁ
DRAMATURGIE

Lenka HAVLÍKOVÁ,

Anna SMRČKOVÁ

VÝPRAVA
David JANOŠEK
HUDBA

Ondřej MIKULA,

Oliver TORR

POHYBOVÁ SPOLUPRÁCE Adam MAŠURA

 

 

Co teda jako bude, he? Zagejmujeme si trochu? Tohle bude opravdický, pořádný, najf, čejn, rejzr, žádný pěsti a boty. Chorošný supernásilí. Špatnost je tím, čím jsme vy i já odinočkový, a tuhle naši podstatu stvořil Bůh. Myslím to teď, bratři, naprosto vážně. To, co dělám, dělám proto, že se mi to líbí.

Kultovní antiutopický sci-fi román Anthony Burgesse z roku 1962 přináší obraz duchovně vyprázdněné společnosti, kde na jedné straně řádí násilnické gangy v ulicích a na straně druhé se formují šiky mocichtivé vlády i opozice. Společnost sevřena v kleštích dvojí psychopatie, tak si Burgess představoval nepříliš vzdálenou tehdejší budoucnost roku 1982. Tento časový horizont jsme překonali bezmála o dalších čtyřicet let. Do jaké míry je vzdálena autorova představa naší realitě? Zločin, trest a… Co teda jako bude, he?

 

Účinkují: Jakub Burýšek, Lukáš Melník, Dušan Urban, Vojtěch Johaník, Ondřej Brett, Václav Švarc, Jáchym Kučera, Markéta Matulová, Julie Goetzová, Yvona Stolařová j.h., Jiří Hába j.h., Tomáš Chudoba j.h., Filip Kapusta a Martin Plichta

 

 

Délka představení: 110 minut (bez přestávky)

 

Foto   Lukáš HORKÝ               

 

BLOGY

 
Národní divadlo moravskoslezskéKomorní scéna ArénaDivadlo Petra BezručeDivadlo MírStudio GMoravskoslezský krajStatutární město Ostrava